Кошница
за 0.00 лв
Сглобяемите басейни с кръгла форма са най - изгодният вариант, ако искате да притежавате басейн.
По - долу ви предоставям текста от видеото за монтаж на кръгъл сглобяем басейн.
Преди да започнете с изкопните работи по басейна е препоръчително да спазите следните условия за да се радвате дълго време на Вашия басейн:
Кръглите сглобяеми басейни могат да се монтират на повърхността на земята, могат да са полувградени или изцяло вградени в земята.
При монтажа на кръглите полувградени и вградени басейни първо се прави изкоп с диаметър около 1 м по – голям от размера на басейна. При дълбочината на изкопа трябва да се предвидят 15 – 20 см за бетоново дъно и да се прецени каква част от басейна ще се показва над повърхността на земята.
След това се залага сифон и се отлива армирано бетонно дъно с дебелина 15 – 20 см. Дъното трябва да е идеално гладко и равно. След като е отлят бетона, може да се започне с монтажа на басейна. Първо се поставя долният завършващ профил като отделните парчета се свързват във формата на кръг.
Като следваща стъпка се започва с монтирането на металната стена на басейна. Тя се пъха в долния профил в предвиден за това отвор. Сега могат да се изрежат отворите за скимер, дюзи, прожектори в стената на басейна.
Преди да се закачи ПВЦ – фолиото за стената на басейна, на дъното се постила геотекстилна подложка. Тя изолира фолиото от бетона и запазва по – дълго време еластичността му.
Основен елемент от басейна е пвц – фолиото. То играе ролята на хидроизолация. ПВЦ – фолиото е изключително еластично и в зависимост от температурата на въздуха може да се свива и разтяга. За да се монтира фолиото без забележки, температурата на въздуха трябва да е между 15 и 25 градуса по Целзий.
Фолиото пристига предварително скроено според формата на басейна.
След това пвц – фолиото се захваща към горния край на металната стена и върху него се поставя горният завършващ профил. Важно предимство е да се използва такъв вид горен профил, който не е нужно да се маха, когато стане време за смяна на фолиото. Така се спестява къртенето на бордовия камък, ако басейнът е с такъв.
След като се закрепи фолиото към стената на басейна, той се напълва с около 5 – 10 см вода. Сега е моментът да се изпъне фолиото по дъното на басейна.
След това басейнът се напълва с още 30 – 40 см за да се изпъне фолиото по стените. Сега се монтират скимер, дюзи, прожектори.
Сега се монтира и пясъчната филтърна система и се свързва с басейна.
Щом като басейнът се напълни до половината с вода е време да се започне с обратния насип около него. Обратният насип се прави с по – сух бетон. Неговото предназначение е да предпази стената на басейна да не се повреди в случай на слягане на пръстта около басейна.
Не се заблуждавайте, че може да се избегне направата на обратен насип. Ето басейн, при който са спестили от обратен насип. Пръстта се е свлякла и е огънала металната конструкция .
Обратният насип трябва да се извършва много внимателно като нивото на водата в басейна трябва да е винаги 20-30 см по – високо от нивото на насипа.
Добра идея е да се сложи изолация от пресован стиропор между стената на басейна и бетона.
След като се приключи с обратния насип, монтажът на басейна е завършен.
Посетете нашия сайт за сглобяеми басейни за да получите повече информация.